Siirt Haber Anket
Siirt Haber Anket
26 Mart 2015 Perşembe
Siirt Haber Anket
SİİRT AFAD İL MÜDÜRLÜĞÜNE AHMET YILDIZ ATANDI
Siirt Haber Anket

Siirt Haber Anket
 • ÇAYCININ KATİLİ YAKALANDI
  ÇAYCININ KATİLİ YAKALANDI
 • SİİRTTE SAHTE PARA
  SİİRTTE SAHTE PARA
 • YAKUP ÜNÜVAR’IN VEDA MESAJI
  YAKUP ÜNÜVAR’IN VEDA MESAJI
 • HÜLYA AZİMLİ ABLA’DAN SİİRT’TE YARDIM
  HÜLYA AZİMLİ ABLA’DAN SİİRT’TE YARDIM
 • SİİRTTE İZİNSİZ GÖSTERİLERDE GÖZALTI
  SİİRTTE İZİNSİZ GÖSTERİLERDE GÖZALTI
 • 15 EMNİYET MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINDI
  15 EMNİYET MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINDI
 • KEMİK SAĞLIĞI İÇİN K2
  KEMİK SAĞLIĞI İÇİN K2
 • KAYMAKAMLIK KUPASI
  KAYMAKAMLIK KUPASI
 • SİİRT POLİS MESLEK YÜKSEK OKULU
  SİİRT POLİS MESLEK YÜKSEK OKULU
 • SİBADAŞ’A TEPKİ
  SİBADAŞ’A TEPKİ
MHP Lİ BAŞKAN ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ
MHP Lİ BAŞKAN ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ
Eski MHP li Aytaç Durak, Adaylıktan Çekilme Kararı Aldı Başvurunun bitimine dakikalar kala adaylığını açıklayan Aytaç Durak, şimdi de çekilme kararı aldığını duyurdu. İçişleri Bakanlığı tarafından hakkındaki soruşturmaların selameti gerekçe...
4 Mart 2014 13:25
Font1 Font2 Font3 Font4
Siirt Haber Anket

Eski MHP li Aytaç Durak, Adaylıktan Çekilme Kararı Aldı


Başvurunun bitimine dakikalar kala adaylığını açıklayan Aytaç Durak, şimdi de çekilme kararı aldığını duyurdu.

İçişleri Bakanlığı tarafından hakkındaki soruşturmaların selameti gerekçe gösterilerek 4 yıl önce görevden uzaklaştırılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Aytaç Durak, MHP Başkan Adayı Hüseyin Sözlü lehine adaylıktan çekilme kararı aldığını bildirdi.

BAŞVURUNUN BİTİMİNE DAKİKALAR KALA…

Adana‘da 5 kez seçim kazanan ve 4 yıl önce hakkında açılan soruşturmalar nedeniyle Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılan 76 yaşındaki Aytaç Durak, başvurunun bitimine dakikalar kala, aynı görev için bağımsız adaylık başvurusu yapmıştı.

SEÇİMLERİ 5 KEZ KAZANDI

ANAP, DYP, AK Parti ve MHP‘de siyaset yapan ve 5 kez seçim kazanan Aytaç Durak, 28 Mart 2010′da hakkında ortaya atılan yolsuzluk suçlamaları nedeniyle İçişleri Bakanlığı‘nca ikişer aylık dönemlerde görevden uzaklaştırılmıştı.

KILIÇDAROĞLU’NDAN TEKLİF ALDI ANCAK…

4 yıla yakın süredir başkanlık koltuğuna oturamayan Aytaç Durak‘ın adı, 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde CHP’den Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı olabilecekler arasında konuşuldu. Durak, CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’ndan teklif aldığını ancak bunun gerçekleşmediğini açıklamıştı.

Durak, bu açıklamasında “7 ay kadar önce Sayın Kılıçdaroğlu ‘Partimizin aday olur musun?’ dedi. Ben de ‘İhtiyaç varsa neden olmasın?’ demiştim. Ya ihtiyaç yokmuş, veya Sayın Genel Başkan’ın bu samimi istemi, partisindeki dış etkenli bazı güç odaklarına takılmıştır. Ben, kendisine adaylık talebinde bulunmamıştım” demişti.

Aytaç Durak, 25 Mart 1984 tarihinde yapılan yerel seçimlerin yanı sıra 27 Mart 1994, 18 Nisan 1999 seçimleri ile birlikte 28 Mart 2004 ve 29 Mart 2009 tarihindeki seçimleri de kazanarak, 5′inci kez Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmişti. Bu seçimden sonra da Başbakan Erdoğan ile seçimin yenilenmesi konusunda restleşmişti.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*
Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa

© Copyright 2012 Tüm Hakları Saklıdır... Ensar Web Tasarım